Çocuklar ve Gelecek

Bu seferki yazdığım teknolojiyle ya da edebiyatla ilgili değil. Şiirler genelde herkesin bildiği şeyleri güzel biçimde söyleyebildikleri için etkilidirler. Bu seferki farklı. Farklı olmasının sebebi bana ait olmaması değil. Saf biçimde gerçekleri duymak düşünmek istemediğimiz şeylerin önümüze sürülmesi bu sefer etkileyici yapan.

Bu sefer bir video paylaşacağım. Hangi organizasyonda olduğuna dair detayları bilmiyorum. Öylece rastladım. (Bilenler yaplaşabilirse iyi olur)

İzlemek biraz koydu açıkçası. Fakat bir çocuktan duyduğum için mi? Yoksa gerçek oldukları için mi anlayamadım. Umarım ilk ağızdan dinleyenleri etkilemiştir.

“Çocuklar ve Gelecek” için 3 yanıt

böyle bir yerde söylemek isteyebileceğimiz her şeyi çok iyi ifade etmiş, sımsıkı kucaklayıp tebrik etmek isterdim. benim de işlerin iyi yönde ilerleyebileceği konusunda çok ciddi endişelerim var, en azından, dünya böyle kalabilse bari.

kanser çok sıradan bir hastalık oldu artık, yediklerimizin yüzde kaçı doğal ki.. hadi onu geç, eti puf pastinin kabını atarken bu kadar plastik ve çöp nasıl yok olacak diye düşünmeden edemiyorum. sonumuz wall-e’deki gibi olacak heralde, dünya çöplüğünü terk edip bu defa da uzaydaki olası canlı hayatını yok edeceğiz.

insanlar “yenilenebilir enerji” deyince halen “peki bu yenebilir bi enerji mi ha hah” diye espri yaptıklarını sanıyorlar bir de, tüm bunlar, çok sinir bozucu.

Geç görmüş olsam da böyle anlamlı bir videoyu izleyip kendimi ve aynı dünyayı paylaştığım insanları bir kez daha sorgulamama yardımcı olduğun için teşekkür ediyorum abi.”Gerçek”leri bir “çocuk”tan duymak derinden etkiliyor galiba.Özellikle son söz her şeyi özetler nitelikte olmuş..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.